Kocioł z podajnikiem na ekogroszek KLASTER 5 o mocy 100 kW

Urządzenie KLASTER 5 o mocy 100 kW działa w systemie niskotemperaturowym, podgrzewając wodę maksymalnie do 95 °C. Kocioł Klaster 5 ma szerokie zastosowanie nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale także między innymi w budynkach handlowych, biurowych, w mniejszych zakładach przemysłowych czy w obiektach rolnych.

Dzięki wysokiej sprawności energetycznej sięgającej nawet 94 % i ekologicznej konstrukcji spełniającej normy 5. klasy nowoczesny kocioł na ekogroszek skutecznie obniży koszty ogrzewania. To perfekcyjnie zaprojektowana, kompaktowa konstrukcja wykonana z certyfikowanych materiałów najwyższej jakości. Spełnianie przez kocioł norm 5. klasy oraz Eco Design gwarantuje niską emisję groźnych dla środowiska związków chemicznych.

 • Producent: ADMAR
 • Waga: 1600 kg
 • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY PRODUKT DOSTĘPNY

 • Historia ceny
 • Cena netto: 43 658,54 zł 53 700,00 zł
 • szt.

Produkt dostępny w ofercie ADMAR.
Aktualnie czas wysyłki zamówień to 3 dni.

Chcesz wiedzieć więcej?
Chciałbyś zamówić kocioł?

Zadzwoń tel. +48 604 143 147

Chętnie doradzimy jaki piec c.o. wybrać.

Zamówienie realizujemy w ciągu 3 dni.

Produkt objęty jest 5 letnią gwarancją na kocioł i 2 letnią gwarancją na osprzęt.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni jeżeli nie był on wytworzony na Twoje indywidualne zamówienie.

Klaster 5 – wydajny piec do centralnego ogrzewania

Dzięki wysokiej sprawności energetycznej sięgającej nawet 94 % i ekologicznej konstrukcji spełniającej normy 5. klasy nowoczesny kocioł na ekogroszek skutecznie obniży koszty ogrzewania. To perfekcyjnie zaprojektowana, kompaktowa konstrukcja wykonana z certyfikowanych materiałów najwyższej jakości. Spełnianie przez kocioł norm 5. klasy oraz Eco Design gwarantuje niską emisję groźnych dla środowiska związków chemicznych. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, piec do centralnego ogrzewania (zależnie od wybranej wersji) może efektywnie ogrzewać pomieszczenia o powierzchni dochodzącej nawet do 2500 mkw. W naszej ofercie dostępne są kotły w kilku wersjach mocy do wyboru: 50 kW, 75 kW, 100 kW, 150 kW, 200 kW, 400 kW.

Urządzenie działa w systemie niskotemperaturowym, podgrzewając wodę maksymalnie do 95 °C. Kocioł Klaster 5 ma szerokie zastosowanie nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale także między innymi w budynkach handlowych, biurowych, w mniejszych zakładach przemysłowych czy w obiektach rolnych.

Prosta regulacja procesu spalania

Podczas projektowania tego kotła na ekogroszek kierowano się nie tylko ekologicznymi rozwiązaniami w 5. klasie. To także niezwykła prostota obsługi, którą z pewnością doceni każdy użytkownik. Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesną elektronikę sterującą. Zapewnia ona przejrzysty podgląd wszystkich najważniejszych parametrów pracy i umożliwia regulację ustawień według indywidualnych potrzeb.

Aby jeszcze bardziej ułatwić obsługę tego pieca w 5. klasie, jako opcję można dokupić moduł internetowy. Umożliwia to nie tylko zdalny podgląd parametrów pracy, ale także zmianę wszystkich nastawień, a więc kontrolowane wydajności centralnego ogrzewania bez konieczności wchodzenia do kotłowni. Na całą elektronikę znajdującą się w urządzeniu udzielana jest aż 2-letnia gwarancja.

Samo spalanie paliwa jest natomiast procesem w pełni zautomatyzowanym. W zasobniku do ekogroszku zamontowany jest podajnik ślimakowy, sterowany elektrycznie, który automatycznie pobiera odpowiednią ilość paliwa. Wszystkie odpady spalania zbierają się natomiast w dolnej części kotła, w specjalnym popielniku zamontowanym bezpośrednio pod paleniskiem. Obsługa pieca centralnego ogrzewania ogranicza się więc w głównej mierze do opróżniania popielnika oraz uzupełniania zasobnika ekogroszkiem.

Najważniejsze elementy pieca na ekogroszek

Niezależnie od wybranej mocy urządzenia, konstrukcja jest w każdym przypadku identyczna i składa się głównie z takich elementów jak:

 • konstrukcja oparta o wymiennik poziomowy płomienicowy,
 • zasobnik ekogroszku wraz z podajnikiem ślimakowym,
 • żeliwne palenisko,
 • elektronika sterująca (w tym moduł internetowy),
 • wentylator dostarczający powietrze do paleniska.

Dodatkowo piec 5. klasy wyposażony został w efektywną izolację termiczną, dzięki której ograniczane są straty ciepła i tym samym koszty związane z ogrzewaniem budynków. Nasza firma udziela aż 5-letniej gwarancji na kocioł, co jest najlepszym dowodem najwyższej jakości jego wykonania.

 • Kocioł typu KLASTER 5 jest to konstrukcja przebadana przez akredytowane laboratorium Instytut Energetyki w Łodzi, w którym uzyskała 5 klasę według normy PN-EN-303-5:2012 oraz spełnia warunki Ecodesign.
 • Poprzez stosowny certyfikat można starać się o dofinansowanie.
 • Kocioł jest oparty o wymiennik poziomowy płomienicowy.
 • Konstrukcja ta posiada bardzo łatwy dostęp do wnętrza kotła.
 • Podajnik wyposażony jest w ślimak oraz żeliwne palenisko.