Kocioł PellPal o mocy 8 kW przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń a także podgrzewania wody w układach ciepłej wody użytkowej. Przeznaczony jest do spalania pelletu drzewnego o średnicy od 6 do 8 mm.
Kotły PELLPAL zostały umieszczone na liście zielonych urządzeń ZUM. Dzięki niskiej emisji pyłów można uzyskać najwyższe dofinansowanie na wymianę kotła.
Produkt dostępny w ofercie ADMAR.
Aktualnie czas wysyłki zamówień to 3 dni.
Chcesz wiedzieć więcej?
Chciałbyś zamówić kocioł?
Zadzwoń tel. +48 604 143 147
Chętnie doradzimy jaki piec c.o. wybrać.
Zamówienie realizujemy w ciągu 3 dni.
Produkt objęty jest 5 letnią gwarancją na kocioł i 2 letnią gwarancją na osprzęt.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni jeżeli nie był on wytworzony na Twoje indywidualne zamówienie.
Kocioł PellPal o mocy 8 kW przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 100 m2 a także podgrzewania wody w układach ciepłej wody użytkowej. Przeznaczony jest do spalania biopaliwa - pelletu drzewnego o średnicy od 6 do 8 mm.
Posiada wysoką sprawność sięgającą 90,9%. W badaniach uzyskał klasę 5 według normy EN 303-5 oraz spełnia wymagania ekoprojektu (EcoDesign). Klasa energetyczna kotła to A+. Kocioł uzyskał bardzo niską emisję pyłów PM poniżej 20 mg/m3 co daje możliwość uzyskania wyższego dofinansowania na wymianę kotła.
Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi. Zbiornik opału znajduje się obok kotła. W dolnych drzwiczkach korpusu umieszczony jest nowoczesny palnik pelletowy QPELL. Opał dostarczany jest do palnika podajnikiem ślimakowym i zsypywany jest poprzez rurę spiro. Zastosowanie rury spiro zabezpiecza zbiornik z opałem przed przedostaniem się do niego ognia. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest w górnej części korpusu kotła na jego tylnej ścianie pod kątem 45 stopni.
Procesem spalania, dostarczaniem odpowiedniej dawki opału do palnika, rozpaleniem a także pracą wentylatora nadmuchowego umieszczonego w palniku zajmuje się mikroprocesorowy sterownik PellPal PID Pellet LCD z kolorowym wyświetlaczem.
Kocioł może pracować w układzie otwartym wyposażonym w otwarte naczynie wzbiorcze jak również zamkniętym przy wyposażeniu układu grzewczego w niezbędne elementy typu zewnętrzna wężownica schładzająca, zawór bezpieczeństwa DBV 2, zawór zabezpieczenia termicznego SYR 5067, naczynie przeponowe. W zależności od wybranego sposobu zabezpieczenia należy zastosować odpowiednie elementy.