Kocioł o mocy 12 kW umożliwia spalanie drewna na ruszcie i ogrzewa pomieszczenia do 120 metrów powierzchni. Posiada certyfikat 5 Klasy i EcoDesign.
Kotły PELLPAL D zostały umieszczone na liście zielonych urządzeń ZUM. Dzięki niskiej emisji pyłów można uzyskać najwyższe dofinansowanie na wymianę kotła.
Produkt dostępny w ofercie ADMAR.
Aktualnie czas wysyłki zamówień to 3 dni.
Chcesz wiedzieć więcej?
Chciałbyś zamówić kocioł?
Zadzwoń tel. +48 604 143 147
Chętnie doradzimy jaki piec c.o. wybrać.
Zamówienie realizujemy w ciągu 3 dni.
Produkt objęty jest 5 letnią gwarancją na kocioł i 2 letnią gwarancją na osprzęt.
Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni jeżeli nie był on wytworzony na Twoje indywidualne zamówienie.
Kotły typu PELLPAL D to nowa generacja kotłów o wysokim europejskim standardzie z ręcznym zasypem paliwa na zgazowanie drewna. Wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych w układzie komory spalania i wymiennika ciepła powoduje efektywne i ekologiczne spalanie zgodne z wymaganiami najwyższej 5 klasy normy EN 303-5 i EcoDesignu. Obsługa kotła wymaga cyklicznego rozpalania i uzupełniania paliwa oraz usuwania popiołu.
Kotły PELLPAL D są kotłami zgazowującymi drewno. Podczas eksploatacji zachodzi zjawisko tworzenia się gazu palnego, który następnie jest spalany w dyszy ceramicznej z udziałem powietrza wtórnego..
Kocioł PellPal D 12 kW posiada wysoką sprawność sięgającą 90,9%. W badaniach uzyskał klasę 5 według normy EN 303-5 oraz spełnia wymagania ekoprojektu (EcoDesign). Klasa energetyczna kotła to A+. Kocioł uzyskał bardzo niską emisję pyłów PM poniżej 20 mg/m3.
Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest w tylnej części korpusu kotła.
Procesem spalania, dostarczaniem odpowiedniej dawki powietrza do paleniska zajmuje się regulator ciągu Regulus, który jest standardowym wyposażeniem kotła PellPal D.
Kocioł może pracować w układzie otwartym wyposażonym w otwarte naczynie wzbiorcze jak również zamkniętym przy wyposażeniu układu grzewczego w niezbędne elementy typu zawór bezpieczeństwa DBV 2, zawór zabezpieczenia termicznego SYR 5067, naczynie przeponowe. W zależności od wybranego sposobu zabezpieczenia należy zastosować odpowiednie elementy. Szczegóły instalacji określa dokumentacja kotła PellPal D.
Zgodnie z wymaganiami ekoprojektu (Rozporządzenie Komisji UE 2015/1189) kotły z ręcznym zasypem paliwa należy eksploatować z wodnym zasobnikiem ciepła - zbiornikiem akumulacyjnym o pojemności zależnej od mocy cieplnej.